11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości. Każdego roku z tej okazji odbywa się akademia, która zawsze jest dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu, ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny.

11 listopada 1918 roku był pierwszym dniem odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli i nieobecności na mapie Europy Polska stała się samodzielnym państwem. Mimo trwającej ponad sto lat niewoli, krwawo tłumionych powstań narodowych i represji politycznych Polacy nigdy nie porzucili marzeń o odzyskaniu niepodległości. Pamiętajmy o tym i cieszmy się wolną Polską, bo pięknie żyć w wolnym kraju, cieszyć się każdym dniem.

Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym dopiero w 1937 roku.

Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami.

Data dodania: 2021-01-21 19:02:27
Data edycji: 2022-11-22 10:47:10