Andrzejki na Olimpie? Czemu nie…….

27 listopada klasa V przy okazji omawiania mitów greckich zorganizowała na języku polskim ,,boskie” andrzejki. Na Olimpie u Zeusa pojawili się sami znamienici goście: jego dwaj bracia-Hades i Posejdon, siostra- Demeter oraz córki- Atena i Afrodyta. Na specjalne zaproszenie przybyła także bogini kwiatów -Chloris. Był nektar, ambrozja oraz tańce. Każdy uczestnik zabawy przedstawił się i zaprezentował swoje boskie atrybuty. Podczas biesiadowania wspominano początki świata począwszy od praojców: Uranosa i Gai.

Zabawa była wyśmienita i na pewno pomogła wszystkim uczniom utrwalić wiedzę o najważniejszych bogach greckich. Z kolei piękne stroje przygotowane przez uczniów z pomocą Rodziców są dowodem ich kreatywności i zaangażowania.

Wszystkim uczniom dziękuję za miłą i ciekawą lekcję. Jesteście wspaniali!

Chloris (D.W.)

Data dodania: 2023-11-29 09:17:35