Ikona powiększania tekstu
Ikona podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

,,Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem”

7 grudnia w Rzemieślniczej Branżowej Szkole I Stopnia im. Bł. Karoliny Kózkówny w Pilźnie odbyła się gala podsumowująca Konkurs Wiedzy o Błogosławionej Karolinie Kózkównie. Patronami konkursu byli: Wydział Katechetyczny Diecezji Tarnowskiej oraz Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie.

Wśród zaproszonych gości znalazła się uczennica naszej szkoły-Julia Pocica. Pisząc test o błogosławionej Karolinie, Julka udowodniła, że życie tej wspaniałej dziewczyny nie ma przed nią żadnych tajemnic. Stuprocentowy wynik z testu oraz imponujący czas jego rozwiązania ( niespełna trzy minuty) zagwarantowały jej zaszczytne I miejsce na podium. Warto dodać, że w konkursowe szranki stanęło ponad 70 uczniów, a więc rywalizacja była naprawdę zacięta.

Julio, gratulujemy Ci zwycięstwa. Mamy nadzieję, że Twoje zainteresowanie Karoliną, jej wspaniałym życiem i męczeńską śmiercią przyczyni się do szerzenia Jej kultu zarówno wśród młodych ludzi, jak i tych starszych.

Data dodania: 2022-12-12 09:13:20
Data edycji: 2022-12-12 09:41:09