CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

W dniu 10 maja na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji młodzi lekkoatleci rywalizowali w eliminacjach gminnych czwórboju Lekkoatletycznym.

W zawodach udział wzięło sześć szkół z gminy Brzostek: SP Brzostek, SP Januszkowice, SP Siedliska-Bogusz, SP Gorzejowa, SP Grudna Górna, SP Smarżowa, które rywalizowały ze sobą w duchu fair play i sportowej rywalizacji. Czwórbój lekkoatletyczny składał się z czterech konkurencji, które wymagały od uczestników wszechstronności, siły oraz wytrzymałości. Pierwszą z nich był bieg na 60 metrów, który wymagał szybkości i dynamiki. Następnie uczniowie zmierzyli się z konkurencją skoku w dal, gdzie liczyła się technika oraz precyzja w wykonywaniu skoku. Trzecią konkurencją był rzut piłeczką palantową. Ostatnią dyscypliną był bieg na 600 m – dziewcząt i 1000m – chłopców, który sprawdzał wytrzymałość i determinację zawodniczek i zawodników. Po podliczenie przez komisje sędziowską punktów odbyło się wręczenie medali i dyplomów. Na najlepszą trójkę w każdej dyscyplinie czekały pamiątkowe dyplomy, medale, a dla najlepszych drużyn puchary. Wręczenia nagród dokonał Przewodniczący Rady Miasta Brzostku Paweł Hipszer oraz Kierownik OSiR Brzostek Andrzej Piękoś. Gratulujemy wszystkim uczestniczkom zaangażowania i wysiłku, jaki włożyli w te zawody, oraz życzymy dalszych sukcesów w sporcie i życiu szkolnym.

Wyniki  naszych  uczniów:

Rzutu piłeczką palantową chłopców:

2 miejsce Kuba Popiela

Biegu na 60 m dziewcząt:

3 miejsce Zuzanna Zygmunt

Biegu na 600 m dziewcząt:

3 miejsce Zuzanna Zygmunt

W Klasyfikacji generalnej dziewcząt szkoła uzyskała 2 miejsce. Natomiast w klasyfikacji generalnej szkół chłopcy zdobyli 6 miejsce.

Wielkie brawa dla naszych dziewcząt i chłopców.

Data dodania: 2024-05-14 10:53:37
Data edycji: 2024-05-14 11:05:02