Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dogoterapia - lekcja otwarta z rodzicami

     25 kwietnia 2023r.  nasze przedszkolaki i uczniowie klasy I wraz ze swoimi rodzicami, mieli okazję wziąć udział w zajęciach dogoterapii. Pani Ewa i jej pies terapeutyczny Sisi przeprowadziły interesujące dla dzieci i dorosłych zajęcia pt.: „Pies w rodzinie- profilaktyka pogryzień”.

 

     Prowadząca wyjaśniła dzieciom, jak należy podchodzić do psa, w których miejscach ciała zwierzęcia można go głaskać oraz w jaki sposób bawić się z nim i dbać o niego. Pani Ewa opowiedziała również dzieciom, jak powinny się zachować w chwili, gdy na swojej drodze napotkają psa, który może stanowić zagrożenie. Nie obyło się także bez sztuczek w wykonaniu Sisi. Dzieci z zachwytem obserwowały poczynania czworonoga.

 

     Najmłodsi z uwagą słuchali i z chęcią brali udział w zadaniach przygotowanych przez panią Ewę. Obecność rodziców dodawała im otuchy, przełamywały swoje lęki przed zwierzętami. Prowadząca zajęcia skierowała również swoje uwagi do rodziców udzielając im informacji dotyczących posiadania zwierzęcia w domu, w którym znajdują się dzieci.

 

     Przeprowadzone zajęcia były kolejnym zrealizowanym działaniem w ramach kampanii „Postaw na rodzinę”.

Data dodania: 2023-05-15 09:43:56
Data edycji: 2023-05-15 09:47:08
Ilość wyświetleń: 62

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

"Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie - naucz, jeśli nie wie - wytłumacz, jeśli nie może - pomóż”

Janusz Korczak
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook