Druk 3D w naszej szkole

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła zakupiła drukarkę 3D Banach School. Jest to idealny sprzęt do nauki druku 3D, który wykorzystywany będzie przez uczniów do realizacji ich autorskich projektów, przygotowywania pomocy dydaktycznych, modeli, makiet oraz przedmiotów codziennego użytku.
   Podczas lekcji informatyki z druku 3D, która odbyły się we wrześniu uczniowie poznali podstawową obsługę drukarki, nauczyli się jak wymieniać filament, jak przeprowadzić kalibrację urządzenia i jak je przygotować do pracy. Zajęcia dotyczyły również podstawowego zakresu obsługi programu Tinkercad, który umożliwia uczniom tworzenie własnych projektów. Całe zajęcia z wielkim zaangażowaniem dokumentowały uczennice klasy 5, których pasją jest fotografia. Wykorzystały do tego sprzęt fotograficzny zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Zajęcia przebiegały w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, uczniowie z zainteresowaniem śledzili kolejne etapy pracy z drukarką 3D. Już niebawem kolejne lekcje, na których uczniowie będą dokonywali  samodzielnie wydruków.

Data dodania: 2022-09-20 20:57:52
Data edycji: 2022-11-22 10:48:10