Ikona powiększania tekstu
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

Dzień Kobiet w bibliotece

Obchodzony 8 marca, jest to czas dedykowany afirmacji roli i osiągnięć kobiet. Stanowi okazję do podkreślenia walki o równość płci oraz do refleksji nad wyzwaniami, przed jakimi stoją kobiety na całym świecie. We współpracy pedagoga oraz biblioteki szkolnej w szkole została zorganizowana akcja dotycząca tego święta. Mająca na celu propagowanie odpowiednich form spędzania czasu wolnego, jakimi jest np. czytanie książek. Każda odwiedzająca dziewczynka czy kobieta, bibliotekę mogła zapoznać się z literaturą związaną z tą tematyką, zabrać zakładkę do książek lub malowankę.

Pamiętajmy, że czytanie książek:

• Otwiera drzwi do nowych światów i pozwala na zgłębianie różnorodnych perspektyw.
  • Jest nie tylko formą rozrywki, ale również narzędziem do nauki i rozwoju osobistego.
  • Praktyka czytania wpływa na kreatywność, empatię oraz rozwój intelektualny.

Dzień Kobiet może być doskonałą okazją do promowania książek o silnych, inspirujących kobietach oraz tych autorstwa kobiet. Może to być także moment refleksji nad rolą kobiet w literaturze oraz sposobem na budowanie więzi między kobietami poprzez dzielenie się lekturami i doświadczeniami czytelniczymi.

Data dodania: 2024-03-12 08:55:25
Data edycji: 2024-03-15 09:49:02