Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca, oprócz pięknej okoliczności pierwszego dnia wiosny, na całym świecie obchodzony jest Dzień Osób z Zespołem Downa, inaczej zwany Dniem Kolorowej Skarpetki.  Data ta jest nieprzypadkowa. Nawiązuje do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. W tym szczególnym dniu na znak solidarności zakłada się dwie kolorowe niepasujące do siebie skarpetki. Akcja cieszy się dużym poparciem i uznaniem. Kolorowe skarpetki mają znaczenie symboliczne. Symbolizują odmienność i różnorodność.  W naszej szkole uczniowie również wzięli chętnie udział w akcji społecznościowej, zakładając kolorowe i zabawne skarpetki. W klasach 1-3 powstały piękne, kolorowe skarpetki, które ozdabiają szkolną gazetkę. Po przeprowadzonych zajęciach związanych z Dniem Osób z Zespołem Downa dzieci z przedszkola i klas 1-3 wykonały zakładki do książek, które przypomną im o tych zajęciach i wartościach takich jak szacunek, tolerancja, zrozumienie i wsparcie.

Pamiętajmy, że nawet najmniejsze gesty mają znaczenie.

Data dodania: 2023-03-28 09:42:38
Data edycji: 2023-03-28 09:45:07