Dzień Kolorowych Skarpetek w szkole w Smarżowej

Dnia  21 marca kolorowe skarpetki są symbolem solidarności z osobami chorymi na zespół Downa. W naszej szkole Dzień Kolorowej Skarpetki świętowaliśmy poprzez oglądanie krótkich filmików edukacyjnych z udziałem osób z zespołem Downa. Uczniowie dowiedzieli się, jak cel  ma w ten wyjątkowy  dzień założenie skarpetek  nie do pary. Oglądając filmiki,  dzieci miały okazję przekonać się, że osoby z trisomią nie są wykluczone ze środowiska, a wręcz odwrotnie -mogą zostać sławnymi malarzami, aktorami, a także  paraolimpijczykami. Celem naszej akcji było przekazanie uczniom, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne, które powinny im zapewnić szacunek, tolerancję oraz akceptację. Na koniec zajęć uczniowie kolorowali rysunki związane z Dniem Kolorowej Skarpetki.

Data dodania: 2024-03-22 11:58:33
Data edycji: 2024-04-15 17:00:33