Dzień Rodziny

31 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. O godz. 8:30 akademię rozpoczęła Pani Dyrektor Anna Lechwar, składając życzenia zarówno rodzicom, jak i dzieciom oraz podkreślając wagę rodziny we współczesnym świecie. Później nastąpiła część artystyczna, której w tym roku przyświecało hasło: „Mama, tata, ja- drużynana dobre i złe”. Podczas występów najpierw zaprezentowały się przedszkolaki, a następnie  wszyscy pozostali uczniowie.  Dzieci starały się jak najpiękniej  wyrecytować wiersze,  przekazać życzenia, zatańczyć oraz zaśpiewać dla licznie przybyłych ukochanych Mam i Tatusiów.

Po części artystycznej przyszła kolej na piknik. Korzystając z pięknej pogody, wszyscy przenieśli się na zewnątrz szkoły, gdzie czekały liczne atrakcje: wspólny poczęstunek, rodzinne grillowanie, wata cukrowa, rozgrywki sportowe, gry, zabawy i tańce prowadzone przez animatorkę. Dzieci mogły również wyszaleć się na dmuchanej zjeżdżalni oraz uczestniczyć w ciekawych zajęciach edukacyjno-terapeutycznych z alpakami.

Jak na prawdziwy piknik przystało, było głośno i radośnie, a bezchmurne niebo i fantastyczna atmosfera pozwoliły wszystkim w pełni wykorzystać rodzinnie spędzony czas.

Celem pikniku było wzmacnianie relacji rodzinnych, kształtowanie  postaw prorodzinnych oraz integracja rodzin. Dlatego słowa uznania należą się tym Rodzicom, którzy zrozumieli, jak ważna jest ich obecność w tym dniu i jak zrealizowane działania mogą wzbogacić i zacieśnić relacje rodzic- dziecko, utwierdzić dzieci, że są kochane, doceniane i akceptowane.

Piknik zrealizowany był w ramach kampanii „Postaw na Rodzinę” i współfinansowany przez Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzostku, jako zadanie wynikające z „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Brzostek na lata 2023- 2024r”.

Data dodania: 2023-06-11 13:20:35
Data edycji: 2023-06-11 13:54:05