Dzień Życzliwości i Pozdrowień 21 listopada

„Niech każdy, kto do Ciebie przychodzi
odchodzi od Ciebie czując się lepszym i szczęśliwszym.
Niech każdy widzi dobroć w Twojej twarzy,
w Twoich oczach i w Twoim uśmiechu.
Radość można wyczytać z oczu
pojawia się w słowie i geście.
Radości nie można zamknąć w sobie
zawsze przenika na zewnątrz.
Radość jest bardzo zaraźliwa.

Matka Teresa z Kalkuty

Dzień życzliwości może kojarzyć się z:

- Uśmiechem- wspólna inicjatywa może skłaniać ludzi do częstszego uśmiechania się i dzielenia się pozytywną energią.

- Drobne gesty dobra- skojarzenia z chwilami, gdy ludzie podejmują drobne, życzliwe gesty wobec siebie nawzajem, np. otwieranie drzwi, pomoc w trudnej sytuacji czy podziękowania.

- Wzmacnianie relacji- Dzień Życzliwości może być czasem, gdy społeczność skupia się na wzmacnianiu relacji, tworzeniu pozytywnego środowiska i budowaniu wspólnoty.

- Inspiracją do drobnych uczynków-ludzie mogą być inspirowani do podejmowania działań mających na celu poprawę życia innych, czy to przez ofiarowanie pomocy czy wspieranie organizacji charytatywnych.

- Różnorodnością kulturową- skojarzenia z aktywnościami podkreślającymi różnorodność kulturową i szanowanie odmienności.

To czas, gdy wartości pozytywne są podnoszone na piedestał, zachęcając do wzajemnego szacunku i życzliwości. By włączyć się w obchody tego święta, wystarczy dzielić się uśmiechem. W ramach tego dnia podjęte zostały działania międzyszkolne. Uczniowie wykonali kartkę, która została wysłana do Zespołu Szkół w Kamionce w związku z obchodami rocznicy 30-lecia istnienia tejże szkoły.

Data dodania: 2023-11-22 09:50:49
Data edycji: 2023-11-28 09:51:12