Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 2021 r. minęły 103 lat odkąd Polska odzyskała niepodległość. Jest to dla nas dzień szczególny. W całym kraju mają miejsce różnorodne uroczystości mające na celu upamiętnienie tej szczególnej daty. Dlatego 11 listopada reprezentacja naszej szkoły udała się na gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Poczty sztandarowe oraz przedstawiciele władz samorządowych zebrały się pod budynkiem Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku. Następnie wspólnie pomaszerowaliśmy w stronę kościoła. O godzinie 10.00 odbyła się uroczysta msza w intencji naszej Ojczyzny.

W tym wyjątkowym dniu chcieliśmy oddać hołd naszym bohaterom, którzy oddali za naszą Ojczyznę swoje życie. Po uroczystościach w Brzostku udaliśmy się na cmentarz w Siedliskach-Bogusz. Zapaliliśmy znicz dla kpt. Jana Zdziarskiego, który poległ w Bitwie Warszawskiej w 1920 roku pod Radzyminem. Następnie udaliśmy się na miejsca pamięci mieszkańców, którzy zostali zamordowani podczas II wojny światowej.

Data dodania: 2021-11-12 08:37:38
Data edycji: 2022-11-22 10:57:02