Julka na podium

2 kwietnia 2022r. podczas gali finałowej, odbywającej się  w formie on-line, ogłoszono nazwiska laureatów  XVIII Ogólnopolskiego Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Konkurs  zorganizowało  Polskie  Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Do rywalizacji zostało zgłoszonych ponad 1000 prac. Odbywał się on w trzech kategoriach artystycznych: literackiej, plastycznej i multimedialnej oraz w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i VII-VIII szkół podstawowych oraz wszystkie klasy szkół ponadpodstawowych. W kategorii prac literackich II miejsce zajęła Julia Pocica z klasy VII, która zaprezentowała cztery niezwykle przejmujące prace plastyczne. Ta, opatrzona słowami  św. Matki Teresy z Kalkuty ,,Aborcja niszczy dwukrotnie. Niszczy nie tylko życie dziecka, ale także sumienie matki”, zyskała szczególne uznanie Jury i zapewniła Julii miejsce na podium. Nasza młoda artystka wykazała się wyjątkową wrażliwością oraz  dojrzałością artystyczną. Jako społeczność szkolna niezmiernie cieszymy się z sukcesu naszej uczennicy i serdecznie jej GRATULUJEMY.

Konkurs ,,Pomóż ocalić życie bezbronnemu” zachęca młodzież do refleksji nad wartością życia i godnością człowieka. Rodzicom i wychowawcom daje konkretną informację o tym, co młode pokolenie myśli na tematy pro-life i jakich argumentów używa w swoich dyskusjach.

Data dodania: 2022-04-03 15:11:17
Data edycji: 2022-11-22 10:54:04