Lekcje wychowawcze

W marcu w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” w naszej szkole w klasach IV- VIII zrealizowane zostały lekcje wychowawcze o tematyce relacji i komunikacji w rodzinie. Wychowawcy w czasie zajęć opierali się o zasady pozytywnej profilaktyki. Prezentowali uczniom rzetelną wiedzę, przedstawiali informacje o tym, jakie zachowania są istotne w poprawie komunikacji interpersonalnej z najbliższymi osobami oraz pozwalają umocnić więzi rodzinne.

Klasa IV pod okiem swojej wychowawczyni, pani Ewy Wójcik oraz klasa VI wraz ze swoim wychowawcą, panem Piotrem Szczucińskim zrealizowały temat:,, Prawidłowe relacje w rodzinie’’. Celem tych zajęć było m. in. uświadomienie uczniom roli rodziny w życiu człowieka, poznanie prawidłowych postaw i emocji, jakie pojawiają się między członkami rodziny oraz wyłonienie sposobów na skuteczną komunikację w niej. Pogadanka z uczniami pozwoliła na wspólne ustalenie zachowań, które pomogą umocnić więzi rodzinne i rozbudzić w sobie poczucie przynależności do rodziny.

Klasa V wraz z wychowawczynią, panią Klaudią Nawracaj-Fijołek w trakcie zajęć: ,,Czym dla mnie jest rodzina?’’ zajęła się umiejętnością kształtowania postaw przyczyniających się do budowania szczęścia rodzinnego oraz rozwijania poczucia współodpowiedzialności za swoją rodzinę. Uczniowie analizowali, jakie wartości wnoszone są do rodziny poprzez poszczególnych jej członków i jak ważne są prawidłowe relacje w niej. W czasie zajęć  omówiono  z uczniami wskazówki dotyczące zdrowej komunikacji wewnątrzrodzinnej.

Pani Danuta Wójcik jako wychowawczyni klasy VIII przeprowadziła lekcję wychowawczą: ,,Po pierwsze- Rodzina’’. Celem zajęć było uświadomienie uczniom praw i obowiązków członków rodziny, poznanie sposobów na wdrożenie i podtrzymanie właściwych relacji w rodzinie oraz skuteczną komunikację, która jest bardzo ważna w prawidłowym funkcjonowaniu rodziny. Na koniec uczniowie w rozmowie kierowanej przez wychowawczynię wyeksponowali wartość rodziny w życiu każdej osoby.

Data dodania: 2023-04-03 12:45:18
Data edycji: 2023-04-25 09:36:50