MAJOWE ŚWIĘTA W NASZEJ MAŁEJ OJCZYŹNIE

Przed majowymi świętami, które przypadały w okresie przerwy, nasi uczniowie mieli okazję uczcić je w wyjątkowy sposób. Dzieci miały przygotowane specjalne zadania na każdy z trzech dni przed przerwą majową. Każdy dzień miał przypominać o nadchodzących majowych uroczystościach, co uczyniło te dni pełnymi radości i patriotyzmu.

Dzień 1

Pierwszego dnia, nasi uczniowie uczestniczyli w różnorodnych grach i zabawach, które pozwoliły im lepiej poznać tradycje i historię Polski, a także zintegrować się rówieśnikami. Był to czas pełen uśmiechów i pozytywnej energii.

Dzień 2

Drugiego dnia, dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały flagę Polski. Każdy uczeń miał okazję dołożyć swoją cegiełkę do tego pięknego symbolu naszej narodowej tożsamości. Efektem wspólnej pracy były wspaniałe, ręcznie wykonane flagi, które ozdobiły naszą szkołę.

Dzień 3

Trzeciego dnia, uczniowie przyszli ubrani na biało-czerwono, tworząc niezwykle urokliwy widok. Punktem kulminacyjnym tego dnia było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Dźwięk „Mazurka Dąbrowskiego” niósł się po szkolnym korytarzu, budząc dumę i wzruszenie w sercach wszystkich obecnych.

Te trzy dni, obchodzone przed majowymi świętami, były wspaniałą okazją do pielęgnowania tradycji i wspólnego spędzania czasu. Dzieci, poprzez swoje zaangażowanie i entuzjazm, dały piękny przykład, jak można radośnie i z dumą obchodzić narodowe święta, nawet przed oficjalnym terminem.

Data dodania: 2024-05-06 11:08:34
Data edycji: 2024-06-05 11:11:48