Międzynarodowy Dzień bez Przemocy - 2.10.2024

W naszej szkole obchodzimy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy, który przypada na 2 października, w rocznicę urodzin Mahatmy Gandhiego. Dzień ten ma na celu promowanie wartości pokoju, empatii i poszanowania drugiego człowieka.

Dlaczego obchodzi się ten dzień?

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2007 roku. Jego celem jest zachęcanie do stosowania bezprzemocowych metod rozwiązywania konfliktów oraz podkreślenie znaczenia szacunku i zrozumienia w relacjach międzyludzkich.

Jak będziemy obchodzić ten dzień w naszej szkole?

W ramach obchodów Dnia bez Przemocy będziemy promować hasła związane z bezprzemocowym rozwiązywaniem konfliktów na plakatach i ulotkach.
Zachęcamy wszystkich uczniów do dzielenia się pozytywnymi doświadczeniami i przykładami empatycznych działań w codziennym życiu.

Jak każdy z nas może przyczynić się do bezprzemocowej rzeczywistości?

• Słuchaj uważnie: Warto poświęcić czas na wysłuchanie innych i zrozumienie ich punktu widzenia.
  • Rozwiązuj konflikty pokojowo: Staraj się unikać agresji i zamiast tego szukaj kompromisu.
  • Bądź wsparciem: Zwracaj uwagę na rówieśników, którzy mogą potrzebować pomocy, i oferuj swoją pomoc.

Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców do aktywnego uczestnictwa w obchodach Dnia bez Przemocy. Razem możemy tworzyć szkołę, w której panuje szacunek, zrozumienie i pokój!

Data dodania: 2024-10-01 12:41:01
Data edycji: 2024-10-01 12:43:48