Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 20.11.2023 r.

„Dziecko ma prawo być sobą.

Ma prawo do popełniania błędów.

Ma prawo do posiadania własnego zdania.

Ma prawo do szacunku.
Nie ma dzieci – są ludzie.”

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, obchodzony 20 listopada, to dzień poświęcony upamiętnieniu uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1989 roku. Jest to okazja do podkreślenia konieczności poszanowania praw każdego dziecka na całym świecie. W związku z tym dniem, w szkole zostały przeprowadzone lekcje edukacyjne, prezentacje oraz projekty artystyczne, mające na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat praw dziecka. Tematyka obejmuje między innymi: prawo do życia, edukacji, opieki zdrowotnej oraz swobody wyrażania swoich poglądów. Dzień ten stanowi również przypomnienie o wyzwaniach, z jakimi dzieci mogą się spotkać, a także mobilizuje społeczność do podejmowania działań na rzecz poprawy warunków życia i rozwoju dzieci na całym świecie.

Data dodania: 2023-11-22 09:44:12
Data edycji: 2023-11-28 09:44:53