Międzynarodowy Dzień Rodzin

„Rodzina jest w życiu oparciem,

czymś co chroni, co daje siłę”.

Sophia Loren

Międzynarodowy Dzień Rodzin obchodzony jest zawsze w maju. Święto to zostało ustanowione w 1993 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. W rodzinie tkwi siła każdego człowieka, aby funkcjonowała ona dobrze, są potrzebne odpowiednie relacje oparte na bliskości i serdeczności. Jan Paweł II powtarzał, że rodzina i cały proces wychowania zależy od odpowiednich fundamentów. Do tych fundamentów należą: życzliwość, uprzejmość, wdzięczność, uczynność, komunikacja, szacunek, samodzielność. Warto zastanowić się nad trudnościami, z którymi mogą borykać się współczesne rodziny, pomyśleć nad tym, jak ważni są dla nas nasi bliscy, jakie są relacje między nami. Nasz czas wolny powinien być spędzony w gronie najbliższych. Warto prowadzić rozmowy, umacniać więzi miłości, przyjaźni, zaufania. Francuski poeta i pisarz Antoine de Saint Exupery pisał: „ Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło: i zwyczaje, i święta rodzinne, i dom pełen wspomnień. Najważniejsze jest, aby żyć dla powrotu”. Niech ten cytat będzie dla nas cenną wskazówką, starajmy się dążyć każdego dnia do tego, aby nasze dzieci miały gdzie wracać po latach i wracały z ochotą oraz bagażem pozytywnych wspomnień.

Data dodania: 2023-05-30 12:47:52
Data edycji: 2023-05-30 12:49:15