NAJLEPSZA DRUŻYNA TO MOJA RODZINA

Tak śpiewali uczniowie 3. czerwca w słoneczny poranek podczas Pikniku Rodzinnego, który miał miejsce w naszej szkole. Impreza  stała się okazją do świętowania Dnia Mamy, Dnia Taty oraz Dnia Dziecka. Najpierw  rodzice mieli okazję podziwiać swoje pociechy podczas części artystycznej, podczas której nie zabrakło wzruszających wierszy, piosenek, tańców, scenek kabaretowych i własnoręcznie wykonanych prezentów. Dzieci, najpiękniej jak umiały, wyraziły swoją wdzięczność wobec rodziców za trud opieki i wychowania. Przypomniały  też wszystkim zebranym, jaka jest  waga i moc rodziny, bo przecież  to ona jest podstawą społeczeństwa. To w rodzinie człowiek uczy się elementarnych zasad, to tam  kształtuje się osobowość młodego człowieka i to, w jakiej rodzinie się urodzi, jakie będą w niej priorytety, style wychowania, postawy rodzicielskie będzie stanowiło o jego przyszłości.

Po części artystycznej  zebrani przenieśli się na szkolne podwórko. Tam   na wszystkich czekały liczne atrakcje: słodki poczęstunek, napoje, popcorn, wata cukrowa, kiełbaski z grilla i lody. Dzieci mogły skorzystać także z trzech dmuchańców. Pani Renia robiła chętnym tatuaże, a pani Marzenka malowała twarze. Nie zabrakło również rodzinnych rozgrywek sportowych przygotowanych przez pana Piotrka. Do konkurencji zgłosiło się pięć drużyn składających się z Mamy, Taty i dziecka. Rodziny rywalizowały w następujących konkurencjach: jazda taczkami na czas, rzut gumiakiem, bieg na czas z przeszkodami oraz przeciąganie liny. Najlepszą sportową rodziną została rodzina Państa Smołuchów.

Piękna pogoda, liczne atrakcje oraz świetne humory zagwarantowały uczestnikom imprezy wyśmienitą zabawę. Wspólnie spędzony stał się okazją nie tylko do integracji rodzin, ale  też całej społeczności szkolnej. Na koniec warto podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania pikniku: Radzie Rodziców, uczniom, Gronu Pedagogicznemu na czele z  panią dyrektor Anną Lechwar oraz pracownikom obsługi szkoły. Mamy nadzieję, że za rok piknik będzie równie udany.

Data dodania: 2024-06-05 10:49:02
Data edycji: 2024-06-07 10:40:09