Pogadanka pedagoga z rodzicami

W dniu 14 kwietnia 2023r. w naszej szkole odbyło się spotkanie wywiadowcze, podczas którego pedagog specjalny przeprowadziła pogadankę z rodzicami na temat: „Komunikacja interpersonalna rodzic- dziecko”.

Jest to bardzo ważna kwestia, gdyż bez właściwej komunikacji w rodzinie, trudno w prawidłowy sposób budować bliskie relacje. Najważniejsze w wychowaniu dzieci jest to, by budować głęboką więź emocjonalną pomiędzy rodzicami a dzieckiem.  Kiedy dzieci czują, że są kochane i bezpieczne, mogą swobodnie się rozwijać, a także przezwyciężać napotkane trudności.

Pogadanka opierała się na książce Adele Faber, Elaine Mazlish „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”. Wyświetlone również zostały dwa pouczające filmy pt. „Skuteczna komuni

kacja w rodzinie” oraz „Wielka siła”. Ten drugi w krótki sposób obrazuje, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na rodzicach i jak istotna jest bezpieczna więź rodzic- dziecko. Na zakończenie spotkania pani pedagog rozdała rodzicom ulotki kampanii „Postaw na rodzinę”. Pogadanka ta była kolejnym zrealizowanym zadaniem w ramach tej akcji.

Ulotka 1

Ulotka 2