W maju pięć uczennic z naszej szkoły wzięło udział w 10. jubileuszowej edycji konkursu literackiego ,,Popisz się talentem ”organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era. W konkursowe szranki stanęły: Zuzanna Kopala, Helena Smołucha, Nikola Czernik, Gabriela Wielis, Wiktoria Czernik i Weronika Kudłacz. Tematem tegorocznej edycji była PRZYJAŹŃ. Opowiadania , które nadesłali uczestnicy i uczestniczki konkursu, jak pisze jury, były pomysłowe, wzruszające, dające do myślenia, a przede wszystkim MĄDRE. Dzieci pokazały, że rozumieją, czym jest prawdziwa przyjaźń, że bardzo za nią tęsknią i że nie dadzą się nabrać na żadne sztuczne zamienniki! Udowodniły też, że potrafią „ugryźć” konkursowy temat na wiele świeżych, zaskakujących sposobów. Chociaż nasz szkolne pisarki nie zostały laureatkami konkursu( a nie było łatwo, gdyż na konkurs wpłynęło setki prac z całej Polski) i tak należą się im wielkie brawa. Gratulujemy im literackiej inwencji, odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań oraz pracowitości.
W imieniu dziewcząt zachęcam do zapoznania się z ich opowiadaniami.