Przyjaciele pana Kleksa

O kim mowa? Oczywiście o uczniach klasy IV, którzy w trakcie omawiania baśni Jana Brzechwy ,,Akademia pana Kleksa”, bardzo dokładnie zapoznali się z postacią głównego bohatera książki-Ambrożym Kleksem  oraz jego wyjątkową uczelnią. Namiastką tej fantastycznej szkoły była niecodzienna lekcja kleksografii,  podczas której uczniowie wyczarowali z kleksów niezwykłe istoty. Następnie czwartoklasiści wykonali ,,Kuferki pana Kleksa” pełne niezwykłych skarbów i sekretów nadzwyczajnego profesora. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe, ale najładniejsze okazały się kuferki  Nikoli Czernik i Gabrysi Wielis. W klasowym konkursie tym dziewczynkom przypadło pierwsze miejsce. Na drugim  znaleźli się chłopcy: Adrian Drobek i Michał Rogowski, a na trzecim- Karol Kudłacz. Dyplom za udział w konkursie otrzymała także Ada Zygmunt. Wszystkim uczniom należą się gratulacje!

Do zobaczenia w następnej baśni. Narnia czeka!

Data dodania: 2022-12-06 10:03:36
Data edycji: 2022-12-06 10:07:22