Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, jednocześnie największe ekologiczne święto, którego celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej oraz promowanie ochrony środowiska naturalnego. Corocznie obchodzone jest pod innym hasłem przewodnim. W tym roku brzmi ono „Inwestujmy w naszą planetę”.  Z tej okazji uczniowie klasy 7 aktywnie zaangażowali się w „ Obchody Dnia Ziemi”. Brali udział w konkurencjach zorganizowanych na tą okoliczność. Wykazali się ogromną wiedzą , zainteresowaniem i problemami środowiska, w jakim żyjemy . Tego dnia w klasie królowały kolor niebieski i zielony( kolory naszej planety), odbył się konkurs  wiedzy ekologicznej. Ponadto  uczniowie przygotowali plakat,  okrzyk o tematyce ekologicznej oraz EKO strój. Wszystkie prace  wyróżniały się  oryginalnością, pomysłowością oraz dbałością wykonania w najmniejszym szczególe.

Wszyscy jesteśmy mieszkańcami tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!

Gratulacje dla naszych kreatywnych uczestników!!!

Marta Augustyn

Data dodania: 2022-04-24 10:43:32