ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

11 listopada 1918 r. to niezwykły dzień w historii naszej Ojczyzny – po 123 latach niewoli Polska odzyskała Niepodległość.  W bieżącym roku – również w naszej szkole – obchodziliśmy 103 rocznicę tego wydarzenia.

Klasy 8, 7 i 5 przygotowały uroczystą akademię. Rozpoczęła się ona od wspólnego odśpiewania hymnu Polski. Uczniowie przypomnieli wszystkim o okolicznościach odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Podczas akademii uczniowie wspaniale zaśpiewali pieśni patriotyczne.

Dla wszystkich apel ten był chwilą głębokiej refleksji. Dzisiejszy dzień przypomniał Nam, że musimy pamiętać o Polakach, którzy przelali krew za wolność naszej Ojczyzny, bowiem jak mówił marszałek Józef Piłsudski:

„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.”

Po apelu uczniowie klasy 8 przeprowadzili krótkie warsztaty patriotyczne pt. „Polska moja ojczyzna” dla młodszych klas.

Następnie Pani dyrektor Anna Lechwar ogłosiła wyniki konkursu „Drzwi do niepodległości”. Wszystkie drzwi były wspaniale i pomysłowo ozdobione, ale najbardziej wyróżniły się drzwi klasy 2 i 5 oraz naszych przedszkolaków.

Data dodania: 2021-11-12 08:08:21
Data edycji: 2021-11-12 08:35:13