Szkolny Konkurs Ortograficzny

Dnia 28 marca 2022 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny ,,Dyktando 2022”, który przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: dla kl. IV-V i VII-VIII. Udział w ortograficznych zmaganiach wzięli wszyscy uczniowie wymienionych klas.

Celem konkursu było promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawności pisania, ćwiczenie wytrwałości, rozwijanie zainteresowań polską pisownią oraz wyłonienie Szkolnego Mistrza Ortografii w każdej kategorii wiekowej. Wyniki konkursu wyglądają następująco:

a) kategoria młodsza IV-V

I miejsce-Weronika Kudłacz-  tytuł :Szkolny Mistrz Ortografii 2022

II miejsce- Julia Wołowiec

III miejsce- Bartłomiej Bułat

b) kategoria starsza kl. VII-VIII

I miejsce-Aleksandra Przewoźnik- tytuł: Szkolny Mistrz Orografii  2022

II miejsce- Nikola Raś

III miejsce- Karolina Bułat

Ola, Nikola oraz Karolina będą ponadto reprezentowały naszą szkołę w Międzygminnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Brzostku 28 kwietnia 2022 roku.

Zwycięzcom serdecznie gratuluję , a wszystkim uczniom życzę wytrwałości w walce z ,,bykami”.

nauczyciel j. polskiego

Danuta Wójcik