TYDZIEŃ BIBLIOTEK W NASZEJ SZKOLE „Biblioteka – miejsce na czasie”

W dniach od 8 do 15 maja nasza szkoła obchodziła Tydzień Bibliotek, który przyniósł mnóstwo radości i niezapomnianych chwil dla wszystkich uczniów. W ramach tego wydarzenia nasza szkolna biblioteka zorganizowała szereg atrakcji i aktywności, które miały na celu promowanie czytelnictwa oraz rozwijanie kreatywności wśród dzieci. Tydzień Bibliotek rozpoczął się od spotkania z grami planszowymi. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności strategiczne i logiczne, rywalizując ze sobą w różnorodnych grach planszowych. Była to świetna okazja do integracji i wspólnej zabawy. Wszystkie dni były pełne przygód i emocji, gdyż uczniowie wzięli udział w grach terenowych polegających na poszukiwaniu zagubionych książek na szkolnych korytarzach. Młodzi odkrywcy z zapałem przeszukiwali zakamarki szkoły, próbując odnaleźć ukryte skarby. Kolejne spotkania upłynęły pod znakiem malowania i rozwiązywania różnorodnych zadań. Dzieci mogły wyrazić swoją kreatywność poprzez tworzenie kolorowych ilustracji, a także sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności, rozwiązując przygotowane zagadki i łamigłówki. Ostatni dzień Tygodnia Bibliotek przyniósł wiele emocji za sprawą teleturniejów, w których uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą na temat literatury i ogólnej kultury. Zabawa była nie tylko pouczająca, ale również dostarczyła mnóstwo śmiechu i radości.

Tydzień Bibliotek był wyjątkowym czasem, który na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Dziękujemy wszystkim nauczycielom  za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego wspaniałego wydarzenia. Dzięki takim inicjatywom nasza biblioteka staje się miejscem pełnym życia i inspiracji, które rozwija pasję do czytania i zdobywania wiedzy.

Ewa Wójcik

Data dodania: 2024-05-16 10:43:27