Walka z bykami

Marzec upływa nam pod znakiem ortograficznych zmagań. Najpierw 5 marca odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Został on przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów kl. IV i V oraz dla kl.VI-VII. Po napisaniu i ocenie  dyktand wyłoniono zwycięzców w obu kategoriach.

Kategoria młodsza:

I miejsce –Karol Kudłacz

II miejsce-Nikola Czernik

III miejsce-Gabriela Wielis

Starsza kategoria:

I miejsce- Weronika Kudłacz

II miejsce- Julia Wołowiec

III miejsce –Amelia Raś

Z kolei 7 marca w Szkole Podstawowej w Brzostku miał miejsce Powiatowy Konkurs Ortograficzny, w którym rywalizowało 24 uczniów. Naszą szkołę reprezentowała Weronika Kudłacz  i Amelia Raś, które otrzymały wyróżnienia za udział w dyktandzie.

Główne cele obu konkursów to: zachęcanie uczniów do zgłębiania tajników polskiej ortografii, rozwijanie wrażliwości językowej i dbałości o poprawność języka polskiego. Inny aspekt to chęć rozwijania się, podejmowania  wyzwań i  zdobywania nowych doświadczeń.

Wszystkim uczestnikom obu konkursów serdecznie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów w tytułowej ,,walce z bykami”.

Data dodania: 2024-03-14 10:29:26
Data edycji: 2024-03-14 12:14:26