Warsztaty profilaktyczne dla uczniów kl. I - VII

„Internet - jak bezpiecznie korzystać i nie wpaść w sieć uzależnienia?”

W dniu 06.11.2023r w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów kl. I - VII pt. „Internet- jak bezpiecznie korzystać i nie wpaść w sieć uzależnienia?”  Zajęcia były prowadzone przez Panią dr Renatę Grzywacz z Instytutu Profilaktyki Zachowań Ryzykownych z Rzeszowa. Warsztaty te miały na celu uświadomienie uczniom, że Internet jest świetnym narzędziem, ale pod warunkiem, że nauczymy się z niego korzystać odpowiedzialnie, by uniknąć uzależnienia i  zachować balans pomiędzy światem online a offline. Omówiono kwestie związane z cyberprzemocą i ochroną prywatności. Prowadząca dostosowała program do wieku uczestników. Wszyscy chętnie brali udział w dyskusji, burzy mózgów czy wspólnych grach. Zadanie było realizowane wspólnie z Miejsko- Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Brzostku, wynikało z realizacji zadań „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Brzostek na lata 2023-2024”.

Data dodania: 2023-11-09 16:02:39
Data edycji: 2023-11-10 16:04:43