Wiosną sadzimy dobroć

„Gesty dobroci są jak letnie kwiaty wsunięte między kartki książki:

uczucia z nimi związane ożywają nawet po latach”.

Pam Brown

(australijska pisarka i poetka)

Dobro jako wartość, jest nieodłącznym elementem życia każdego z nas, należy dążyć do dobroci i poszukiwać jej. Kierując się tą wartością osiągamy spokój i harmonię. W naszej szkole również obchodziliśmy dzień dobroci. W młodszych klasach zostały przeprowadzone zajęcia z pedagogiem szkolnym, zaś w oddziale przedszkolnym z pedagogiem specjalnym. Dzieci chętnie wypowiadały się oraz brały czynny udział w zajęciach. Wiedzą co to jest dobroć, że jest to postępowanie nacechowane życzliwością. Mają świadomość jak należy postępować by dobro do nas wracało. Uczniowie wykonali mandale dobroci. W każdym płatku kwiatka wpisywały jak mogą pomagać np. swoim rodzicom. Na korytarzu szkolnym zawisła gazetka tematyczna z najważniejszymi hasłami: życzliwość, pomoc, tolerancja, szacunek. Wykazujmy się każdego dnia wrażliwością i gotowością do działania, a nasze sumienie niech będzie nam drogowskazem. Przykładami osób niosących pomoc są np.: Jan Paweł II, misjonarze, wolontariusze, św. Brat Albert. Starożytny myśliciel Saneki mawiał: „Szukaj jakiegoś dobra, nie tylko dlatego, które mieni się pozorami ale trwałego i prawdziwego”. Droga dobra jest drogą właściwą i godną naśladowania.

Data dodania: 2023-05-30 12:50:32
Data edycji: 2023-05-30 12:55:09