Wycieczka do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego

Dnia 9 maja odbyła się wycieczka do Bałtowa – krainy dinozaurów. Niezwykłą przygodę rozpoczęliśmy od miejsca zwanego Sabatówką, czyli wioska bardzo sympatycznych czarownic. Ogromny entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Najpierw dzieci odbyły przejażdżkę schoolbusem pomiędzy zwierzętami egzotycznymi: lamami, wielbłądami, strusiami, dzikami, końmi i innymi. Zwiedziliśmy także Park Miniatur zabytków polskich -  zamki, pałace, kościoły wybudowane w Polsce wiele lat temu. Następnie udaliśmy się na pyszny obiad. W dolnej części zwierzyńca zobaczyliśmy ciekawe gatunki ptaków i ssaków. Równie fascynująca była wizyta w kinie emocji 5D. Kolejnym punktem wycieczki był Parku Rozrywki. Na zakończenie wizyty w Bałtowie przeżyliśmy niezwykłą przygodę wędrując ścieżkami Jura Parku. Widzieliśmy modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. Największe wrażenie zrobiło Prehistoryczne Oceanarium. Dzięki nowoczesnej technologii dowiedzieliśmy się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. O minionym świecie bardzo ciekawie opowiadała Pani przewodnik. Na zakończenie wizyty w Bałtowie w sklepikach z pamiątkami zakupiliśmy pamiątki.
      Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Była to nie tylko niezapomniana przygoda, ale też doskonała lekcja prehistorii.

Data dodania: 2022-05-11 11:12:46
Data edycji: 2022-11-22 10:53:18