Ikona powiększania tekstu
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

Wycieczka do Teatru im. Ludwika  Solskiego w Tarnowie

Dnia 29 marca  uczniowie  młodszych klas Szkoły Podstawowej w Smarżowej uczestniczyli w  wyjeździe do Teatru im. Ludwika  Solskiego w Tarnowie, gdzie obejrzeli przepiękny spektakl pt. ,,Ania z Zielonego Wzgórza”. Sztuka w adaptacji autorstwa Henryki Królikowskiej – Wojtyszko i Macieja Wojtyszki ze wspaniałą muzyką Zbigniewa Karneckiego to wzruszająca opowieść o potrzebie miłości i akceptacji , o tym, jak trudno być „obcym” dla wszystkich na świecie i o tym, o ile więcej niż nam się wydaje możemy  osiągnąć. Ania to uparta jak osioł  i dumna dziewczynka, która  nie ma rodziców. Nie ma też zabawek, ani książek. Właściwie jedyne co posiada, to jedna zbyt krótka sukienka, dwie wąskie koszule nocne, słomkowy kapelusz i niezwykle bujna wyobraźnia. To dzięki niej udaje się Ani przetrwać trudne chwile, ale też przez nią czasem wpada w kłopoty. Ubóstwia wymyślać romantyczne i tragiczne historie,  czasem  zapominając o obowiązkach, a nawet obietnicach.

Dzieci były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały, a trzeba dodać, że dla niektórych była to pierwsza wizyta w ,,prawdziwym” teatrze. Ogromne wrażenie wywarła na nich scenografia oraz oprawa muzyczna. Nie mogły oderwać oczu od tego, co działo się na scenie. Radosne uśmiechy, wesołe  opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

Danuta Wójcik

Data dodania: 2022-03-30 10:55:41